قیمت عسل طبیعی

قیمت عسل طبیعی در سال 99

 

1- عنوان مقاله قیمت عسل طبیعی در سال 99 وعوامل تاثیر گذار برقیمت آن
2- خلاصه مقاله قیمت عسل طبیعی در سال 99 چقدر است؟ این سوالی است که برای بیشتر مصرف‌کنندگان عسل طبیعی، این ماده پرارزش ممکن است پیش آید. میزان خلوص عسل مهم‌ترین عامل تعیین قیمت عسل می‌باشد. عوامل دیگری نیز مثل نوع گل و گیاه، نوع بسته‌بندی، منطقه تهیه عسل، حذف واسطه‌ها و سبد محصولات تولیدکننده از دیگر عوامل موثر می‌باشد.قیمت محصولات در پایین مقاله موجود است.

جهت اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم ویدیوی زیر (چکیده مقاله) را مشاهده بفرمایید. فایل صوتی مقاله در پایین ویدیو موجود است.

چنانچه سرعت اینترنت شما پایین است و ویدیو دیر لود می شود، جهت مشاهده یا دانلود ویدیو با کیفیت پایین تر قیمت عسل طبیعی را کلیک کنید.

دوستان عزیز فایل صوتی رو هم در پایین گذاشتم.

خرید مستقیم عسل طبیعی از زنبوردار

قیمت عسل طبیعی در سال 99 چقدر است؟

قیمت عسل طبیعی در سال 99 چقدر است؟ این سوالی است که برای بیشتر مصرف‌کنندگان عسل طبیعی، این ماده پرارزش ممکن است پیش آید. قیمت عسل طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد که بهتر است تمامی مصرف‌کنندگان با آن آشنا شوند، تا یک محصول با کیفیت همراه با مناسب‌ترین قیمت انتخاب نمایند.

در این قسمت ما سعی داریم برخی از مهم‌ترین ملاک‌های قیمت‌گذاری را برای شما بیان کنیم اما قبل از مطالعه مطالب زیر توصیه می‌کنیم ابتدا مقاله روش‌های تشخیص عسل طبیعی را مطالعه بفرمایید تا ابتدا بتوانید عسل طبیعی را تشخیص دهید سپس قیمت محصول را با توجه به کیفیت آن ارزیابی نمایید.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت عسل طبیعی

1- میزان خلوص عسل

اولین و مهم‌ترین عامل موثر در تعیین قیمت عسل طبیعی میزان خلوص آن می‌باشد. وقتی صحبت از عسل طبیعی می‌شود منظور عسلی است که کاملاً از شهد گیاهان تهیه شده باشد و در زمان شروع جریان شهد در طبیعت هیچ گونه تغذیه مصنوعی (تغذیه با شربت شکر) کلنی توسط زنبوردار انجام نشود.

چنانچه در فصل شهد زنبور دار کلنی را تغذیه مصنوعی نماید این کار باعث افزایش میزان برداشت عسل و کاهش کیفیت و قیمت آن می شود، لذا مطمئن باشید عسلی که بیش از حد ارزان باشد یا عسل تقلبی است و یا همراه با تغذیه مصنوعی. عسل طبیعی که کاملا از شهد گل تولید شود به دلیل برداشت کم گران تر از بقیه عسل های رایج است.

تغذیه زنبور از شهد گل

تغذیه زنبور از شهد گل عامل مهم در میزان قیمت عسل طبیعی می باشد.

2- تعدادکلنی زنبوردار، سبد محصولات و میزان بهره وری

این مورد را می‌توان موردی کلیدی در تعیین قیمت عسل طبیعی دانست و به نوعی می‌توان گفت بعد از میزان خلوص عسل بیشترین تاثیر را در قیمت عسل طبیعی دارد. از زنبور عسل محصولات متنوعی از قبیل عسل، ژل رویال، گرده گل، موم و بره تولید می‌شود و زنبوردارانی که فقط یک محصول از محصولات زنبور عسل تولید می‌کنند، و یا تعداد کلنی کمی دارند به دلیل ثابت بودن برخی هزینه‌ها، قیمت تمام شده‌ی بیشتری نسبت به سایرین دارند لذا سبب خواهد شد که قیمت عسل تولید شده افزایش یابد.

محصول تولیدی ما در زنبورستان سبزرود تا سال 95 فقط مربوط به عسل طبیعی بود، ولی پس از آن با افزایش تعداد کلنی به بیش از 700 کلنی، محصولات دیگراز قبیل گرده گل‌، ژل رویال و بره موم را در زنبورستان خود تولید نموده‌ایم و این امر باعث شده است هزینه‌های زنبورستان که قبلاً فقط بر روی عسل طبیعی اضافه می‌شده است، حال بر روی کلیه محصولات تولیدی زنبورستان سرشکن شده و کلیه محصولات تولیدی با قیمت بسیار مناسب تمام شود. 

زنبورستان سبزرود تولید کننده عسل طبیعی، ژل رویال، گرده گل، موم وبره موم

زنبورستان سبزرود تولید کننده عسل طبیعی، ژل رویال، گرده گل، موم وبره موم

 

 

3- نوع عسل از نظر گل و گیاهی که زنبور از آن تغذیه می‌کند

کشور عزیزمان ایران دارای پوشش گیاهی متنوعی می‌باشد، به همین دلیل ما شاهد تولید عسل‌هایی با طعم، رنگ، عطر و خواص متنوعی در نقاط مختلف کشور می‌باشیم. از این رو عسل‌هایی که کمیاب هستند معمولا قیمت بالاتری دارند البته این نکته را باید مد نظر داشته باشید که همه عسل‌ها ترکیبی از چند گیاه می‌باشند.

هیچ وقت عسلی که از یک گل خاص باشد و یا به اصطلاح تک گل باشد تولید نمی‌شود. ولی زمانی که گل غالب منطقه (بیشترین گل منطقه از نظر پوشش گیاهی) به طور مثال گیاه آویشن باشد عسل را با نام عسل آویشن نام‌گذاری می‌کنند.

تک گل بودن یا چند گیاه بودن عسل تاثیری در قیمت آن ندارد ولی میزان کمیاب بودن و یا فراوان بودن آن قیمت عسل را مشخص می‌کند. توصیه ما استفاده از عسل‌های چند گیاه دشت یا کوهستان می‌باشد زیرا برخی وب سایت‌ها و افراد هستند که با عنوان تک گل بودن قیمت عسل را بالاتر اعلام ‌می‌نمایند با اینکه عسل چهل گیاه دارای خواص درمانی بیشتری می‌باشد زیرا تنوع شهد گیاهی آن بالاست.

نوع عسل از نظر شهد گیاهی در تعیین قیمت موثر است

نوع عسل از نظر شهد گیاهی در تعیین قیمت موثر است

4- حذف واسطه ها وخرید مستقیم از زنبوردار

با حذف واسطه‌ها قیمت عسل طبیعی کاهش پیدا می‌کند و چنانچه در چرخه تولید واسطه‌ها حذف گردند، محصول تولیدی با قیمت مناسب‌تری در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد که این امر به سود هر دو طرف می‌باشد.

5- منطقه برداشت عسل

درصد رطوبت هوا و میزان دمای منطقه‌ای که عسل از آن برداشت می‌شود نیز از اهمیت ویژه‌ای در قیمت عسل برخوردار است. عسل‌هایی که در مناطق گرم وخشک تولید می‌شوند نسبت به عسل‌های مناطق مرطوب از نظر عطر و طعم و مرغوب‌ترند و دارای غلظت بیشتری نیز می‌باشند.

مثلا عسل مرکباتی که در استان کرمان تولید می‌شود نسبت به عسل مرکبات شمال کشور غلظت بیشتر و طعم بهتری دارد وبه همان نسبت قیمت عسل مرکبات کرمان از مرکبات شمال گران تر می باشد.

6- نوع بسته بندی

نوع بسته‌بندی عسل هم در قیمت تمام شده‌ی محصول تاثیر‌گذار است و هر فرد یا شرکتی بنا به سلیقه مشتریان‌شان محصولات خود را در بسته بندی‌های مختلفی عرضه می‌کنند و باتوجه به نوع بسته بندی  قیمت عسل افزایش می یابد.

 

زنبورستان سبزرود عرضه کننده عسل طبیعی در استان خراسان جنوبی

زنبورستان سبزرود تولید کننده ی انواع عسل‌های مختلف دارویی، ژل رویال، گرده گل، موم و بره می باشد، و آنها را از طریق فروشگاه سبزرود به طور مستقیم وبدون واسطه به فروش می رساند.

لیست قیمت محصولات تولیدی زنبورستان سبزرود با امکان ارسال رایگان به سراسر کشوربه شرح زیر می باشد:

ردیف نوع عسل قیمت (تومان)/یک کیلوگرم
1 عسل  زرشک 180.000
2 عسل  عناب 170.000
3 عسل  کوهی 150.000
4 عسل  چهل گیاه دشت 120.000
5 عسل  آویشن 145.000
6 عسل گون 135.000
7 عسل یونجه 120.000
8 عسل کنار 130.000
9 عسل ترنجبین(خارشتر) 100.000
10 عسل پاییزه 70.000
11 گرده گل 250.000 (یک کیلو گرم)
12 ژل رویال (شاه انگبین) 15.000 (یک گرم)
13 بره موم 120.000 (صد گرم)

خرید مستقیم عسل طبیعی از زنبوردار

Tags: , , ,

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 ⁄ 10 =