روش های تشخیص عسل طبیعی

روش های تشخیص عسل طبیعی چیست؟

 تشخیص عسل طبیعی تا حدودی کار سخت وپیچیده ای است ، تا قبل از اینکه وارد حرفه ی زنبورداری بشوم ،همیشه در ذهنم این سوال بود که چگونه میتوان فرق بین عسل های موجود در بازار را تشخیص داد؟

درابتدا خدمت شما عزیزان توصیه میکنم حتما مقاله را تا آخر مطالعه بفرمایید تا با فرق انواع عسلها و روش های تشخیص انواع عسل ها آشنا شوید.

عسل انواع مختلفی دارد که به ترتیب ، خصوصیات و روش های تشخیص عسل طبیعی را خدمت شما عزیزان توضیح میدهم.

1-عسل صنعتی

2-عسل تغذیه ای

3-عسل طبیعی پائیزه

3-عسل طبیعی دارویی(بهاره)

عسل صنعتی

جهت تولید این نوع عسل زنبور و زنبوردار هیچ نقشی در تولید آن ندارد و افراد سود جو در کارگاههای غیر مجاز و غیر بهداشتی به وسیله جوش دادن شکر و مخلوط آن با دیگر طعم دهنده ها و افزودنیها اقدام به تولید این گونه عسل ها میکنند. به تازگی نوعی پودر از کشور چین وارد کشور شده است که پس از مخلوط آن با آب نوعی عسل صنعتی بدست می آید.

عسل صنعتی هیچگونه خاصیت وفایده ای ندارد بلکه برای سلامتی بسیار هم مضر میباشد.متاسفانه این عسل ها به راحتی وبا قیمت بسیار ناچیزی در بسیاری از هایپرمارکت ها وسوپرمارکت ها در دسترس عموم قرار میگیرند و مردم بامصرف آنها سلامتی خود را به خطر می اندازند.

یکی از کارگاه های تولید عسل تقلبی در گلپایگان

 

عسل  تغذیه ای

برای تولید این عسل ،معمولا در فصل بهار به دلیل ورودی بسیار زیاد گرده به کندو، وجمعیت بالای کلنی زنبوردار با قرار دادن محلول شکر و آب در ظروف مخصوص در داخل یا بیرون کندو اقدام به خوراندن آن به زنبورها شده واین نوع عسل را تولید میکنند،توجه داشته باشید ، از هر کلنی عسل طبیعی دارویی کمی میتوان برداشت کرد(حد اکثر به طور میانگین 7 الی 10 کیلو از هر کندو) لذا برخی زنبور داران با تغذیه مصنوعی کلنی اقدام به تولید این نوع عسل می کنند به طوری که با این روش میتوان از هر کلنی تا بالای 50 کیلو گرم عسل برداشت کرد.عسل تغذیه ای خواص عسل طبیعی را ندارد ولی از آنجایی که این نوع عسل پس از فرآوری توسط زنبو ، باعث تغییر در ساختار ملکولی شکر و شکسته شدن میزان ساکارز آن می شود و از طرفی برخی از آنزیمها از بدن زنبور به آن اضافه می شود ،لذا به مراتب از عسل صنعتی بهتر است ومیتواند جایگزین مناسبی برای  شکر باشد ولی همانطور که گفته شد خاصیت عسل طبیعی دارویی (گیاهی) را ندارد.

عسل طبیعی تغذیه ای مانند عسل دارویی خاصیت ضد باکتریایی یکسانی دارد زیرا این خاصیت از بدن زنبور به عسل اضافه می گردد ومیتوان به عنوان نگهدارنده طبیعی جهت جلوگیری از رشد باکتری و نگهداری داروها و معجون های گیاهی ، از این نوع عسل استفاده کرد.(در طب سنتی در مواردی که فقط نیاز باشد از عسل به عنوان نگهدارنده دارو استفاده شود به دلیل قیمت پایین تر از این نوع عسل استفاده می شود ولی در مواردی که خاصیت دارویی عسل نیز مد نظر باشد از عسل طبیعی دارویی استفاده می شود.)

عسل تغذیه ای ، تغذیه مصنوعی زنبور عسل

عسل طبیعی پائیزه

عسل پاییزه معمولا آخرین برداشت عسل زنبورداران می باشد،توجه داشته باشید همه زنبور دارانی که به طور اصولی و اخلاقی کار میکنند حدودا دو برداشت در طول سال دارند( زنبوردارانی که عسل تغدیه ای تولید میکنند  بالای 5 برداشت دارند):برداشت اول ، به عسل بهاره معروف است (بسته به شرایط دمایی منطقه در اواسط تابستان هم برداشت می شود ) وبرداشت دوم هم عسلی است که معمولا در پایان فصل شهد در منطقه انجام میشود (معمولا بسته به شرایط دمایی هر منطقه.اواخر تابستان تا اواسط مهر ماه).

پس تا حالا متوجه شدید عسل بهاره برداشت اول است و عسل پائیزه برداشت دوم.(بعضی زنبورداران نیز جهت برداشت عسل بیشتر در فصل بهار کلنی را تغذیه مصنوعی شربت شکر می کنند و عسل تغذیه ای تولید میکنند.)

حالا فرق عسل بهاره و پائیزه در چیست؟

 برداشت اول یا همان عسل بهاره در شرایط و فور گل وگیاه در منطقه صورت می گیرد و کندو ها بسته به میزان جمعیت کلنی عسل ناب و خالص گیاهی تولید میکنند.ولی در برداشت دوم معمولا با کم شدن گل در طبیعت میزان شهد ورودی به کندوها کم می شود وزنبورداران هم ،تغذیه کمکی به کلنی ها را شروع میکنند تا علاوه بر ذخیره زمستانی کلنی ،( جهت مصرف زمستان کلنی ) مازاد عسل تولیدی رابرداشت نمایند.در این شرایط برداشت دوم به برداشت پائیزه معروف هست که علاوه بر داشتن شهد گلهای بهاری و تابستانه میزان کمی تغذیه مصنوعی (بسته به میزان تغذیه مصنوعی زنبوردار) دارا می باشد.

عسل پائیزه هم خواص درمانی خودش رادارد و در خرید آن باید دو نکته را مد نظر قرار داد:

1-قیمت منطقی داشته باشد وفروشنده آن را با قیمت عسل بهاره خالص و دارویی به شما نفروشد.

2-از آنجایی که میزان ساکارز این عسل در مقایسه با عسل بهاره بیشتر است توصیه می شود افراد مسن و افرادی که بیماری دیابت دارند ( به دلیل اینکه دارای ساکارز بالاتری نسبت به عسل های بهاره دارد )مصرف ننمایند.ولی مصرف آن برای دیگر افراد بلامانع است. 

عسل طبیعی دارویی

عسل طبیعی حاصل فعالیت زنبور عسل بر روی گلهای درختان وگیاهان مختلف می باشد، بدین صورت که زنبورها ی عسل با چرخش به روی گلها وگیاهان مختلف شهد آن را در عسلدان خود ذخیره میکند و پس از حمل آن به داخل کندو ، پس از انجام فرایندهای طبیعی، شهد را تبدیل به عسل میکنند.عسلی که در قرآن کریم خداوند از آن به عنوان شفای مردمان یاد کرده است ،همین نوع عسل است .

یکی از ویژگی عسل طبیعی این است که زنبوران عسل پس از جمع آوری شهد هر گیاه، چیزی در حدود 90 درصد خواص آن گیاه را به عسل منتقل میکنند، و علاوه برآن بسیاری از آنزیمها را از بدن خود به آن اضافه میکند.

عکس زیر مربوط به برداشت عسل طبیعی داروئی از زنبورستان عسل سبز رود واقع در ارتفاعات خراسان جنوبی(روستای کریمو) می باشد.

در ویدئوی زیر زنبورعسل در حال جمع آوری شهد گیاه دارویی زول در ارتفاعات کوههای سیاه کوه،سپید کوه ومنطقه ی سبز رود روستای کریمو ، خراسان جنوبی می باشد ،تا پس از حمل به کندو وفرآوری آن عسل داروئی وخالص به دست آید.

لینک دانلود فیلم جمع آوری شهد عسل کوهی

روشهای تشخیص عسل صنعتی، تغذیه ای ، پائیزه و عسل طبیعی دارویی

در ابتدا لازم است خدمت شما عزیزان عرض کنم  بهترین و مطمئن ترین روش تشخیص عسل طبیعی آزمایشگاه است ولی مواردی که در پایین عرض میکنم نتیجه ی تجربه ی سالها زنبورداریست وتا حدودی به تشخیص عسل کمک می کند.

روش تشخیص عسل صنعتی 

عسل صنعتی بسیار سریع شناخته می شود از جمله ویژگی های آن :1-بسیار سریع درآب حل می شود 2-احتمال فاسد شدن یاتخمیر آن بالاست.3- مزه ای شبیه به نبات یا شکری که درآب جوشانده شود را می دهد.4-عسل صنعتی هیچگاه شکرک نمیزند.5-قیمت بسیار پایینی دارد .کسانی که عسل طبیعی زیاد مصرف میکنند، به محض خوردن عسل صنعتی آن را تشخیص میدهند.

روش تشخیص عسل طبیعی تغذیه ای ، پائیزه 

از آنجایی که ما زنبوردار هستیم و پس از تجربه سالها زنبورداری به این نتیجه رسیده ایم که همه ی روش های عامیانه از قبیل :آزمایش به وسیله آتش زدن و کبریت، مالیدن روی دست، عطر وطعم کم یا زیاد،رنگ تیره ویا روشن وبسیاری باورهای غلط  دیگرمردود می باشد.

توجه داشته باشید هر سه نوع عسل تغذیه ای،پائیزه وطبیعی بهاره شکرک (رس) میزند وفقط مدت زمان رس زدن متفاوتی دارند ودر این بین فقط عسل صنعتی شکرک نمی زند.

برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تغذیه ای وعسل پائیزه  تنها دو روش وجود دارد  واین روشها عبارتند از:

1-خرید از زنبوردار مورد اطمینان

2-ارسال نمونه عسل به آزمایشگاه

حتما با خودتان می گویید مگر می شود ما هر دفعه عسل را آزمایش کنیم و بخریم ؟ هزینه اش زیاد است ،دسترسی آسان و سریع به آزمایشگاه نداریم وهزاران مشکل دیگر…و یا شاید بعضی از دوستان دسترسی به زنبور دار مورد اطمینان نداشته باشند.

باتوجه به اینکه متاسفانه در این حوزه تقلب های بسیاری صورت می گیرد و شناسایی آن برای مصرف کنندگان عزیز بسیار سخت می باشد. حتی زنبورداران با تجربه نمیتوانند بعضی تقلب ها راتشخیص دهند چه برسد به مردم عادی ،که با نحوه تولید عسل آشنا نیستند. 

لذا توصیه بنده به عنوان زنبور دار به شما مصرف کنندگان عزیزی که دسترسی به زنبور دار با ایمان و مورد اطمینان ندارید این است که سعی کنید از یک برند عسل خود را تهیه کنید .

و به صورت تصادفی حداقل یکبار بدون اینکه فروشنده را در جریان بگذارید نمونه عسل را به آزمایشگاه بفرستید تا از کیفیت عسل مطمئن شوید. فقط باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هنگام خرید، نوع عسل به همراه برگه آزمایش را همیشه از فروشنده درخواست نمایید.

درصورت نیاز به  مشاوره ریگان در خصوص راهنمایی در مورد تشخیص عسل طبیعی با شماره تلفن 09156673709 (سیدجواد شریفی)تماس بگیرید.

توصیه میکنم حتما قبل از ارسال نمونه عسل به آزمایشگاه ،آیتم هایی که جهت آزماش عسل ضروری است را در اینجا مطالعه بفرمایید.

 

Tags: , , , ,

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 21 =